Október elsején sajtótájékoztatót tartott Miskolcon Pakusza Zoltán, a Mi Hazánk Mozgalom alelnöke. Az esemény apropóját a két évvel ezelőtti ózdi lincselési kísérlet és annak következményei adták.
Bizonyára mindenki emlékszik a 2006-ban történt olaszliszkai lincselésre, illetve arra az ózdi esetre, ami 2022-ben történt és mi is beszámoltunk róla. A városban egy gazda a traktorjával tartott hazafelé, mikor az úttesten egy nagyobb létszámú ünneplő társaság állta útját. Dudált nekik, jelezve, hogy jön és álljanak arrébb. Ehelyett azonban a társaság megpróbálta az idős férfit kirángatni és megverni.
Ezután adta be, már másodjára a párt a törvénymódosítási javaslatát, melynek egy része, hogy a lincselés és annak kísérlete legyen külön büntetési tétel a Btk.-ban és büntessék szigorúbban. Nehezményezik, hogy ezt a Fidesz nem támogatta, pedig akkor már rács mögött lennének a cselekmény elkövetői, akik nem kaptak letöltendő börtönbüntetést, csak felfüggesztettet.
Felháborítónak tartják ezt az ítéletet, mivel 2006 óta egyre több ilyen és ehhez hasonló eset történik az országban, amivel kapcsolatban a kormányt is felelősnek tartják. Úgy látják, hogy az egyetlen politikai erő, ami ki meri ezt mondani, és fel meri vállalni az ügyet, az a Mi Hazánk Mozgalom.
Megkérdeztük Pakuszától, hogy miért lehet, hogy az ország vezetése nem tartja fontosnak ezt a fajta bűncselekményt, melyre azt válaszolta, hogy „Mind a balliberális kormány, mind pedig a Fidesz, egyfajta liberális, globalista vonalat visz az igazságszolgáltatás kérdésében, ahol alapvetően a bűnözők jogai fontosak.”
A politikusnál érdeklődtünk még arról, hogy mit gondol az elmúlt öt évről, mit lát, miért nyerhetett ő a körzetében 2024-ben, és mit vár a következő öt esztendővel kapcsolatban.
Úgy gondolja, hogy hiába váltotta le 2019-ben az akkori városvezetést az ellenzéki összefogás, „csöbörből vödörbe” kerültünk, és egy idő után már az összefogás pártjai sem tudtak megegyezni. Mint mondta a Mi Hazánk politikusa, ezt ők előre sejtették és ezért sem csatlakoztak az összefogáshoz akkor, egyfajta harmadik vonalat akartak képviselni. Úgy véli, hogy a „balliberális városvezetés nem tudta beteljesíteni a feladatát, és közbiztonság tekintetében is romlott a helyzet.”
Az idei eredményes szereplésével kapcsolatban azt véli, hogy a választók változást szerettek volna, így kerülhetett vissza a posztjára, Pereces és Bulgárföld városrészek területi képviselőjeként. Azt látja, hogy azért választották őt meg idén, mert 2019 és 2024 között sem engedte el az itt lakók kezét és továbbra is foglalkozott a területek felmerülő problémáival.
A következő öt évről úgy nyilatkozott, hogy ő továbbra is azt az irányt fogja képviselni, amit eddig is megszokhattak tőle az emberek, ahhoz tartja magát, hogy ami jó a városnak, azt fogja támogatni. Például a közbiztonság: „Lakhatatlan fáskamrákba nem jó, hogy kiadják a lakcímkártyát.” Fontos számára a köztéri kamerák kihelyezése, rendészeti intézkedések, infrastrukturális fejlesztések.
Reméli, hogy ha a polgármester úr lobbizik, akkor a kormányzati pénzek is jobban fognak érkezni a városba, és ezáltal a különböző területek is nagyobb összegeket kaphatnak. Abban bízik továbbá, hogy Tóth-Szántai József olyan városvezető lesz, aki a polgárok érdekeit fogja nézni, és együtt tud majd működni az ellenzéki képviselőkkel is.
Szöveg: Szűcs Ilus
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz.